Elindult az Ászanalexikon! Tanuld meg a legfontosabb ászanákat! ►►►

TOVÁBBKÉPZÉS JÓGAOKTATÓKNAK
Jógaoktató Mesterkurzus I.

Az ászanák érintéssel való finomhangolása a jógaoktatás egyik legösszetettebb és legmélyebb területe.

Az érintés nem csupán technikai beavatkozás, hanem egy olyan kapcsolódás, amely komoly anatómiai tudást, pszichológiai érzékenységet és tapasztalati bölcsességet kíván. Oktatóként nemcsak azt kell tudnunk, hogyan érintsünk, hanem azt is, hogy miért, mikor, és kit.

Más megközelítést igényel egy prevenciós célú korrekció, mint amikor egy egyébként jól kivitelezett ászanában szeretnénk mélyebb élményhez segíteni a gyakorlót. Ahhoz, hogy valóban érdemben támogassuk a tanítvány fejlődését, pontosan fel kell tudnunk, hogy a gyakorlás során felmerülő korlát testi vagy mentális eredetű-e. Egy helyesen végzett igazítás célja soha nem a póz tökéletesítése önmagáért, hanem az ember, a gyakorló támogatása az önismereti úton.


Továbbképzésünk célja, hogy megtanítson nem pusztán ászanát, hanem embert látni – és benne felismerni az egyéni testi és lelki sajátosságokat. Az idegrendszer és mozgásrendszer működésének mélyebb megértése segít abban, hogy egy-egy pózt ne sémákban, hanem dinamikus rendszerként értelmezzünk. Ehhez gyakorlati funkcionális anatómiai és neurológiai ismereteket, test- és ászanaolvasási készségeket, valamint tapintásos technikákat is elsajátítunk.


A képzés során olyan gyakorlati tesztek és technikák kerülnek fókuszba, amelyek beépíthetők a csoportos vagy egyéni órák menetébe, és észrevétlenül támogatják a gyakorló mozgásmintáinak feltérképezését. Egy adott ászana ily módon nem csupán gyakorlás, hanem diagnosztikus eszköz is lehet.


Kiemelten foglalkozunk azzal, hogyan hat a légzés a mozgásrendszerre, és miként befolyásolhatja egy légzési diszfunkció a mobilitást vagy akár a sérüléskockázatot. Megtanuljuk, hogyan tudjuk a légzést tudatosan bevonni a nyújtásokba, kötőszöveti technikákba, mobilizációkba.


Természetesen az érintés etikai, morális és jogi vonatkozásai is helyet kapnak, hiszen a jóga első és legfontosabb elve az ahimszá – a nem ártás elve. Az oktatói érintés csak akkor válhat valóban gyógyítóvá és támogatóvá, ha tiszteleten, érzékenységen és szakmai tudatosságon alapul.

Ászanák finomhangolása mesterfokon

A KÉPZÉS TÉMÁI

Ászanák
hatásai

Az ászanák célja és mélyebb hatásmechanizmusai.

Javítás
vs. igazítás

A javítás és igazítás közötti különbségek.

Prevenció
és ahimszá

Előzd meg a sérüléseket a nem ártás gyakorlásával.

Támogatás
értintéssel

Különböző technikák és az érintéssel való támogatás folyamata.

Anatómia
és mozgásrendszer

Funkcionális anatómia és mozgásrendszerbeli összefüggések.

Az ászanák
stagnálása

Miért nem fejlődik egy ászana? – gyakori problémák, hibák, dogmák.

Mozgástesztek
az órákon

Jógaórákba építhető rejtett funkcionális vizsgálatok, amik segítik a fejlődést és a prevenciót.

A légzés és a
mozgásrendszer

Légzés és mozgás kapcsolata, diszfunkciók felismerése.

Test és légzés

Integrált megközelítés nyújtásoknál, mobilizációnál.

Tapintási gyakorlatok

A mozgás érzékelése kézzel a gyakorlatok során.

Morális, etikai és
jogi kérdések

Alappillérek, amiket követned kell a tanítványok érintése közben.

KINEK SZÓL A

JÓGAOKTATÓ MESTERKURZUS

Ez a mesterkurzus azoknak a jógaoktatóknak szól, akik mélyebb, személyre szabottabb módon szeretnék támogatni tanítványaik fejlődését – testi, lelki és tudati szinten egyaránt.

“Tanuld meg ne csak ászanát, hanem az embert is látni!”

Diószegi ádám & Minczér Zsolt

RÓLUNK

A több, mint 6 éve teltházas Hatha alapképzésünk után évtizedes barátságunk és a jóga iránti elköteleződésünk hívta életre a legújabb továbbképzésünket, a Jógaoktató Mesterkurzust.

Az együtt szerzett közel 25 évnyi tapasztalatunkat, szakmai tudásunkat és a mindennapok során – privát- és csoportos órákon egyaránt – használható tippjeinket olyan oktatóknak szeretnénk átadni, akik hozzánk hasonlóan hisznek a folyamatos, személyes fejlődésben is, hogy tanítványaiknak egyre többet adhassanak.

A mesterkurzuson az ászanák igazítása mellett az emberi test ideg- és mozgásrendszeri összefüggéseit fedezzük fel tanulóinkkal közösen, amihez elengedhetetlen – de jól tanulható – a kifinomult érzékelés. Hiszünk  benne, hogy oktatóként az egyik legfontosabb feladatunk gyakorlóink testi adottságaik és fizikai, lelki állapotát is szem előtt tartva segíteni a fejlődésüket.

Ádám végzettségei: Gerinc- és Hatha jóga oktató, Jóga mozgásterapeuta, Sportoktató, a Samadhi Jógastúdió alapítója

Zsolt végzettségei: Gerincjóga, Hatha jóga és Hatha-flow oktató, NMPT instruktor, Integrált manuális és mozgásszervi specialista, Neuro-mozgáskorrekciós specialista, Jelenleg III.éves Oszteopát tanuló

Adam-Zsolt-tovabbkepzes

A KÉPZÉS HELYSZÍNE

Samadhi Jógastúdió
1133 Budapest, Dráva utca 17.

A KÉPZÉS IDŐPONTJAI

A KÉPZÉS DÍJA

390.000 Ft

(Jelentkezéskor 30.000 Ft + a képzés első napján 360.000 Ft. A korlátozott létszám miatt a jelentkezés a jelentkezési díj befizetése után válik hivatalossá!)

FIZETÉSI MÓDOK

● Jelentkezési díj: átutalással


● Fennmaradó összeg: átutalással, vagy készpénzzel a képzés első napján a jógastúdióban

● SZÉP kártyát is elfogadunk, kérjük előre jelezd, ha így szeretnél fizetni!

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ

Ha kérdésed van vagy bizonytalan vagy, írj az info@jogaoktato.hu e-mail címre, és rövid időn belül válaszolunk!

HIVATALOS FELNŐTTKÉPZÉS

Képzésünk hivatalos felnőttképzés!

FELNŐTTKÉPZŐ HIVATALOS MEGNEVEZÉSE:
Yoga Nirvana Kft.


Felnőttképző nyilvántartásba vételi száma:
B/2020/000030

Jógaoktató Mesterkurzus I.

JELENTKEZÉS

Jógaoktató Mesterkurzus jelentkezés (#17)
Számlázási adatok